Skład Komisji Onomastyki Słowiańskiej afiliowanej przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów

(zatwierdzony podczas posiedzenia KOS w Belgradzie 23.08.2018, XVI MKS)

 

 

Artur Gałkowski (Polska) – przewodniczący

Jaromír Krško (Słowacja) – wice-przewodniczący

 

Członkowie honorowi:

  1. Prof. PhDr. Rudolf Šrámek, CSc (Czechy)
  2. Prof. dr hab. Karol Zierhoffer (Polska)
  3. †Prof. dr hab. Aleksandra Cieślikowa (Polska)

 

Członkowie zwyczajni:

  1. Maria Angelova-Atanasova (Bułgaria)
  2. Zbigniew Babik (Polska)
  3. Mieczysław Balowski (Polska)
  4. Ján Bauko (Słowacja)
  5. Elena Berezovič (Rosja)
  6. Urszula Bijak (Polska)
  7. Grazilde Blažene (Litwa)
  8. Maria Biolik (Polska)
  9. Enzo Caffarelli (Włochy)
  10. Ankica Čilaš Šimpraga (Chorwacja)
  11. Barbara Czopek-Kopciuch (Polska)
  12. Jaroslav David (Czechy)
  13. Jerzy Duma (Polska)
  14. Žaneta Dvořáková (Czechy)
  15. Tamás Farkas (Węgry)
  16. Elżbieta Foster (Niemcy)
  17. Anđela Frančić (Chorwaja)
  18. Artur Gałkowski (Polska) – Przewodniczący
  19. Marina V. Golomidova (Rosja)
  20. Sergey Goryaev (Rosja)
  21. Magdalena Graf (Polska)
  22. Milan Harvalík (Czechy)
  23. Juraj Hladký (Słowacja)
  24. Irena Kałużyńska (Polska)
  25. Ihar Kapilov (Białoruś)
  26. Miroslava Knappová (Czechy)
  27. Aleh Kopač (Białoruś)
  28. Jaromír Krško (Słowacja) – Vice-Przewodniczący
  29. Irina Kryukova (Rosja)
  30. Zoryana Kupčynska (Ukraina)
  31. Zenon Lica (Polska)
  32. Vasil Lučik (Ukraina)
  33. Romana Łobodzińska (Polska)
  34. Maria Malec (Polska)
  35. Meri Josifovska-Momirovska (Macedonia)
  36. Anna M. Mezenka (Białoruś)
  37. Robert Mrózek (Polska)
  38. Agnieszka Myszka (Polska)
  39. Pavol Odaloš (Słowacja)
  40. Jovanka Radić (Serbia)
  41. Veronika Robustova (Rosja)
  42. Małgorzata Rutkiewicz-Hanczewska (Polska)
  43. Mariusz Rutkowski (Polska)
  44. Irena Sarnowska-Giefing (Polska)
  45. Ludwig Selimski (Bułgaria)
  46. Adam Siwiec (Polska)
  47. Katarzyna Skowronek (Polska)
  48. Tatiana Sokolova (Rosja)
  49. Jan Sosnowski (Polska)
  50. Aleksandr Šapošnikov (Rosja)
  51. Pavel Štěpán (Czechy)
  52. Viktor P. Šulgač (Ukraina)
  53. Silvo Torkar (Słowenia)
  54. Kiril Tsankov (Bułgaria)
  55. Jürgen Udolph (Niemcy)
  56. Elżbieta Umińska-Tytoń (Polska)
  57. Bogdan Walczak (Polska)
  58. Wojciech Włoskowicz (Polska)
  59. Ewa Wolnicz-Pawłowska (Polska)
  60. Iveta Valentová (Słowacja)
  61. Valerij L. Vasilev (Rosja)
  62. Natalia Vasileva (Rosja)
  63. Rafał Zarębski (Polska)
  64. Andrej Závodný (Słowacja)
  65. Christian Zschieschang (Niemcy)
  66. Irina M. Železniak (Ukraina)

Belgrad, 23.08.2018